Yatak ve Baza Grubu

yatak odası, yatak ve baza, baza, bazalarUyku saati ; yaşamımızda gücümüzü topladığımız  günümüzün  en önemli zamanları.Kendimizi yoğun  İş hayatı ve günlük yaşamımızdan  istirahata ve huzura bırakan tek şey yatağımız.

Dünyaya yeni gelen bir bebeğin günlük ortalama; on yedi saat uyuduğunu biliyormuydunuz?
Okul çağındaki çocuklarda bu sayı onbir saat iken, gençler için dokuz saat bir uykunun yeterli olabileceğeni söyleyen bilim adamları; yetişkinler için bu uyku saatinin altı saatten az olmamasını tavsiye ediyor. Uyku kadar yatağınızın rahatlığı da çok önemlidir. Çünkü iyi bir uyku için; rahat bir yatak şarttır. Yatak ve baza grupları mobilyalarınızdan farklı bir ev mobilyasıdır. Çünkü mobilyanız nasıl olursa olsun, yatağınızın kalitesini kendiniz seçmelisiniz.  Yataklarınızı seçerken, bazalarınızı da mobilyalarınıza uydurmanız gerekir. Baza grupları içinde yatak odanıza ve seçtiğiniz yere uyumlu onlarca modeller karşılaşabilirsiniz. Sandıklı bazalarda durum biraz daha ergonomik; yatağınızın altındaki bazalarda odanızda görünmesini istemediğiniz her şeyi depolayabilir; ve saklayabilirsiniz
Yatak ve baza grubu;yataklar,başlıklar, bazalar ve sandıklar olarak; dört ana başlıkta değerlendirilmelidir. Yataklarda üç ana grupta toplanır. Yaylı ortopedik yataklar, lateks ortopedik yataklar, visko ortopedik yataklar.

Yaylı ortopedik yataklardaki genel prensip yay prensibi üzerine olduğu için dönüş ve kalkışlarınızda gergin ve kullanıcısına tepki veren bir uyku hali vardır. Ters tepme prensiplerinden dolayı etki ve tepki yapabilirler. Bu da çok kolay uyandıran ve yatak içinde sürekli dönüşler yaşatabilir. Tam yaylı ortopedik ve yarı ortopedik modelleri mevcuttur.
Lateks  yatak grupları doğadan faydalanıldığı için, kauçuk ağacının sütünden meydana gelir. Kauçuk  özü olan latex; önce köpük halinden tabakalara alınıp sonra, inceltilerek yatak şekli verilmektedir. terlemeyi ve nemi geçirgen yapısıyla kaybeder. Uyku için naturel tercih edenlere tavsiye edilebilir.

Visko yatak grupları tamamen bir uzay buluşudur. Dokunduğunuzda ve sıktığınızda istediğiniz şekli alan bu sünger 1960 lı yıllarda N.A.S.A. tarafından uzaya çıkan astronotların rahatı ve yerden tasarruf etmek maksadı ile bulunmuş; Endüstri alanında da bu şekilde yayılmıştır.

Visko yatak grupları; tamamen ortopedik yapısı ile yaysızdır. Vücut sıcaklığına ve ağırlığına göre şekil alır.Anti alerjik bir yapısı vardır, asla bakteri barındırmaz. Dünyanın ve uzayın en rahat yatakları olduğuna şimdiden kendinizi inandırabilirsiniz.

Uzmanlar uyku kalitelerinizin geliştirilebileceğine inanıyor. Uyumadan önce kafeinli ve alkollü içeceklerden uzak durun,yatak odanızdaki sıcaklığı ve ışığı sabit tutun,uykunuza dalmadan önce size huzur verebilecek kitaplar okuyarak  uyku durumuna hazırlanın ve yataklarınızda uyandıktan sonra lavaboya gitmeden birkaç egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.
Paylaş: