Kanepe Takımları

KANEPE TAKIMLARI, kanepe takımları, istanbul kanepe, kocaeli kanepe, mobesko kanepe Kanepe takımları ve çekyatlar son zamanlarda koltuk takımlarından daha çok tercih ediliyor.

Evinizde; kanepe takımlarınız için ne kadar alanınız olduğunu, düşünmenizle işe başlayabilirsiniz. Kanepeler keyifli ailelerin hep düşüncesinde bir mobilya şeklidir. Çocuklu aileler kanepe bakarken tüm aile fertlerini düşünürken; çocuksuz aileler de, daha özgür kanepelerde kendi stillerini yaratabiliyorlar.Sitiliniz;sizin nasıl bir kanepeye ihtiyacınız olduğunuzunda göstericektir.Ayrıca kanepelerinizin iskeleti ne kadar sağlam ise; ömrü o kadar uzun olacaktır. Masif iskeletleri eğilmelerine karşı fırınlanmış; ayakları da metal kaidelerle güçlendirilmişse, o kanepe gerçekten sağlamdır. Kanepelerinizi;modern,klasik ,chester,country,premium ,retro,avangart,iskandinav,asya ve akdeniz modellerinde çeşitlendirebilirsiniz. Dilerseniz modellerinize özellik ekleyip; kapitoneli, fitilli,kılıflı,suni derili,kollu ,sehpalı,viskolu gibi özelliklerkatabilirsiniz.Dilerseniz bu kanepelerinizi; yataklı, sırt mekanizmalı,sandıklı ve’L’ tipi seçeneklerde düşünebilirsiniz.

Ayrıca, chesterfield tarzı kanepelerle evinizde klasik ağır duruşları yakalarken,birbirinden değişik aksesuarlarla süsleyebileceğiniz bu kanepeleri evinizin her tarzına uydurabilirsiniz.

Bu kadar bol çeşit ve renk kafanızı karıştırıyorsa, farklı bir kanepe şekline doğru fikirlerinizi kaydırabilirsiniz. ‘L’  kanepeler evinizde zıt bir kavram gibi gelse de; sportif renkler ve kadife kumaşlarla zenginleştirilen bu tarz, keyfine doyulmaz bir rahatlık sunacaktır. Patchwork kanepelerde son yıllarda mobilya endüstrisinde kendini göstermektedir.Düz bir kanepeye bile farklı kumaşlarla minder ve yastık desteği veren patchwork uygulamalar; yaşayan mekanlar için ideal uygulamalar olarak nitelendiriliyor. Rahatlığa düşkünseniz; geniş hacimli süngerleri tercih edersiniz. Bel ve sırt ağrısı çekenler için sert süngerleri tavsiye edebiliriz. Unutmamak lazım ki;küçük mekanlarınızı, kanepeleriniz ve aksesuarlarınızla büyük bir mekan gibi göstermek sizin elinizde. Kullanacağınız kanepelerin odanızda minimal yerler kaplayıp maksimum konforu istediğiniz için, renklerinizi açık renklerden kullanarak biraz daha ferah odaymış izlenimi de yaşatmalısınız.Odalarınızda derinliğe ihtiyaç duyduğunuz vakit; ayna lardan oldukça büyük bir yardım sağlayabilirsiniz.

Her zaman kalabalık aile olmayı sevenler için; açılıp yatak olan kanepe modellerini seçmenizi, sizlere öneririz. Aynı zamanda baza olarak da kullanabileceğiniz bu modellerde, misafirlerinizi rahatça ağırlayabilir; yorgan, nevresim, çarşaf gibi eşyaları da içinde muhafaza edebilirsiniz. Kanepelerinizin önüne koyacağınız sehpaların boyutları mobilyanızın yarısı kadar olmalıdır. Çok daha uzun bir sehpa hantal bir görüntü olarak hafızanızda kalacaktır. Kanepenizi duvara yasladığınız zaman duvar yüzeyi daha büyük görünüyor ise, kanepeleriniz o duvarda çok küçük görünüyordur. Kanepelerinizde saten ve düz kumaşlar tercih ettiyseniz; size minder ve yastıklarda cıvıl, cıvıl renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.Böylece ; sıradan bir görüntüden hızla uzaklaşmış olacaksınız. Kanepelerinizi tam televizyonun karşısına kurdunuz.  Işığınızı da, endirekt bir abajurla zenginleştirdiniz. Geriye ayaklarınızı puf minderlerinize uzatıp huzurla uzanmak kalıyor.
Paylaş: